• Ви знаходитесь тут:

  • Головна
  • Бібліотека

Інформаційно-аналітичний центр

Смілянської спеціалізованої школи І-ІІІ ступенів №5

"Бібліотека - це той храм, де живе і народжується духовність".

(Василь Сухомлинський)

/Files/images/Рисунок1.jpgПлотнікова Олена Володимирівна - завідувач бібліотекою Смілянської спеціалізованої школи І-ІІІ ступенів №5. Педагогічний стаж - 25 років. Бібліотечний стаж - 2,5 роки. Освіта: вища, 1993 р. - С.-Петербурзький педагогічний університет ім.О.Герцена за фахом - вчитель російської мови та літератури; Переяслав-Хмельницький педагогічний університет ім Г.Сковороди за фахом - вчитель історії та правознавства.

Життєве кредо - "Роби велике не обіцяючи великого"

"Моя науково-методична проблема - "Роль шкільної бібліотеки, як сучасного інформаційного центру, у здійсненні морально-етичного виховання учнів"".

Детальніше тут (презентація, 29.1 МБ)

/Files/images/Рисунок2.png
Пріоритетними напрямками виховання дітей та молоді сьогодні є:
  • патріотичне виховання;
  • духовно-етичне виховання;
  • формування правової культури;
  • трудове виховання;
  • екологічне виховання;
  • фізичне виховання.
Реалізація виховної функції бібліотекою школи проводиться через:
  • роботу клубу "Моральний вибір";
  • роботу клубу "Літературний Орфей".

ПАСПОРТ БІБЛІОТЕКИ

Загальні відомості
Завідувач бібліотекоюПлотнікова Олена Володимирівна
Місце знаходження бібліотеким.Сміла, вул.Петровського, 16
Контактний телефон+380(4733)4-21-21, +380(4733)4-25-39, +380(63)621-31-63
E-mailschool5-smila[гав]ukr.net
WEB-сторінкаhttp://smila-school5.edukit.ck.ua/
Матеріально-технічні умови діяльності бібліотеки
Загальна площа бібліотеки76,7 кв.м.
Абонемент12,2 кв.м.
Читальний зал51,1 кв.м.
Наявність книгосховища для навчального фонду13,4 кв.м.
Оргтехніка1 комп'ютер
Вихід в мережу Інтернет+
Основні показники діяльності бібліотеки
Основний бібліотечний фонд (без урахування підручників)12 645, з них
Книги та брошури - 12 645
Періодичні видання (всього) - 12
Для учнів - 5
Для вчителів - 6
Для бібліотечних працівників - 1
Фонд підручників7040 (станом на 01.09.2014), з них
Для учнів 1-4 класів - 2177
Для учнів 5-9 класів - 3337
Для учнів 10-11 класів - 1526
Робота з користувачами
Загальна кількість користувачів (станом на 01.12.2013)567, з них
Учні - 512
Вчителі - 46
Батьки - 10
Представники місцевих громад, інші - 8
Загальна кількість відвідувань989
Кількість книговидач1502
Інформаційна робота
Заходи з формуванням інформаційної, бібліотечно-бібліографічної, читацької культури учнівВипуск інформаційного вісника шкільної бібліотеки, виступи лекторської групи, огляди художньої, педагогічної, методичної, науково-популярної літератури, випуск реклам, бюлетенів, стіннівок, тематичних куточків, тематичні виставки, індивідуальні бесіди з користувачами бібліотеки, бібліотечні уроки, літературні вікторини, проведення читацьких акцій, створення комп'ютерних продуктів: листівок, реклам, бюлетенів, буклетів, презентацій
Інші заходиЛітературні свята, читацькі тижні, читацькі конференції, літературно-музичні вітальні, зустрічі з письменниками, творчі зустрічі, ток-шоу, інтелект-шоу, диспути, робота клубу "Моральний вибір", конкурси, батьківські лекторії, екскурсії до бібліотеки
Виставкова діяльністьКнижкові виставки, віртуальна книжкова виставка, виставка одного портрета, виставка одної книги, виставка-рекомендація і виставка-порада, книжкові ярмарки, тематичні виставки, презентація популярних видань, оформлення стендів, куточків

Реалізація виховної функції бібліотеки через роботу клубу "Моральний вибір"

Завдання клубу
• Стимулює роботу учнів з різноманітними джерелами інформації
• Розвиває читацьку активність
• Виявляє творчо обдарованих дітей школи
• Сприяє творчій співпраці бібліотеки з педагогічним колективом
Форми роботи
• Круглі столи
• Ток-шоу
• Диспути
• Уроки духовності
• Години спілкування
• Творчі звіти
• Музично-літературні вітальні
Теми засіданнь клубу:
• "Чи потребує українська мова захисту сьогодні в умовах наступу європейських цінностей?" (ток-шоу)
• "Скропімо серце щире, не черстве..." (круглий стіл)
• "Свято Воскресіння - Вічності дарунок" (урок духовності)
• "Фактори, які впливають на репродуктивну функцію сучасної української сім'ї" (диспут)

/Files/images/bbloteka/Рисунок2.jpg/Files/images/bbloteka/Рисунок3.jpg/Files/images/bbloteka/Рисунок4.jpg/Files/images/bbloteka/Рисунок5.jpg/Files/images/bbloteka/Рисунок6.jpg/Files/images/bbloteka/Рисунок8.jpg

ОСВІТНЯ ФУНКЦІЯ

Форми роботи
• бесіди
• вікторини
• письмові анотації
• відгуки
• інтерв'ю
• випуск реклам
• рецензії на книги, твори-мініатюри
• читацькі конференції
• конкурс декламаторів
• творчі засідання

/Files/images/bbloteka/IMG_1116.jpg/Files/images/bbloteka/IMG_8230.jpg/Files/images/bbloteka/IMG_8236.jpg/Files/images/bbloteka/P9250258.JPG

БІБЛІОТЕЧНІ ТИЖНІ

Місячник педагогічної майстерності

В рамках місячника педмайстерності бібліотекою школи №5 були проведені бібліотечний урок для учнів 2-А класу на тему:«Книга – твій друг», годину спілкування для учнів 5 класу на тему: «Як правильно вибирати книгу для читання», організована виставка дитячих малюнків на тему: «Книга добру навчить, від злого відверне», діяли книжкові виставки: виставка - порада «Від самоосвіти до творчих відкриттів», виставка – персоналія «Історія світу у фактах і постатях», виставка, виставка – довідка «Зазирни в таємниці слова!»

Результатом творчої співпраці завідувача бібліотекою та вчителя української мови та літератури Приходькіної К.І. стало засідання літературного клубу «Орфей» на тему: «Вибрати не можна тільки Батьківщину», проведеного у формі творчої вітальні. Гостем заходу був смілянський поет Васюк Ігор Олександрович.Метою заходу було розкрити творчі здібності обдарованих учнів школи, формувати в них переконаність у нетлінності духовних скарбів народу, глибоку повагу до батьків, ціннісне ставлення до держави, суспільства, мови, сім’ї, самого себе.

В затишній творчій атмосфері учасники заходу торкнулися душею поетичного слова, почули українські пісні у виконанні пісенного гурту «Диво» школи №5. В сюжеті свята була відведена сторінка і випускникам школи № 5, які знаходяться в зоні АТО та виконують свій патріотичний обов’язок. Учасники та гості творчої вітальні розмірковували над проблемою справжнього та вдаваного патріотизму в наш час. Учні школи розкрили власне розуміння поняття «патріотизм».

Учасники творчої вітальні стали поціновувачами творчих доробок юних поетів школи Мисник Галини, Гузій Дарини, Харченко Наталії, Новицького Андрія. Завершився захід єднанням всіх присутніх через пісню Т. Петрененка «Господи, помилуй нас!»

У формі круглого столу було організовано та проведено відкрите засідання бібліотечного клубу «Моральний вибір» на тему: «Милосердя – чи потрібне воно в наш час?». На засідання клубу були запрошені лідери учнівського самоврядування школи.

Метою засідання було розкрити поняття «милосердя», як однієї з основних духовно – моральних якостей людини, вчити учнів усвідомлювати свої вчинки та нести за них відповідальність, виховувати необхідність робити добро. Цікаві та змістовні прийоми роботи, мультимедійна підтримка допомогли створити атмосферу довіри та активізувати членів клубу та лідерів учнівського самоврядування до обговорення проблемних питань:

· Милосердю є місце в наш інформаційно – матеріалізований стрімкий час? Чи потрібне воно, чи може ми зможемо обійтися без нього?

· Що, на вашу думку, заважає людям з легкістю, без зайвих роздумів проявляти милосердя по відношенню до своїх ближніх, тобто до тих, хто поруч з нами, хто нас оточує?

В підготовці до засідання учні школи виготовили «сердечка» добра та милосердя з побажаннями. В кінці заходу учасникам було запропоновано «творити добро» вже зараз, після чого всі присутні вийшли на вуличну акцію з плакатом «Поспішай творити добро!» та дарували перехожим «сердечка» добра та милосердя. Вулична акція дала можливість оцінити учням, яке значення має для будь – якої людини звичайне слово доброти та самим отримати задоволення від маленької доброї справи.

/Files/images/bbloteka/IMG_1095.jpg/Files/images/bbloteka/IMG_1256.jpg/Files/images/bbloteka/DSC05517.JPG/Files/images/bbloteka/IMG_1102.jpg

Тиждень дитячого читання

Тиждень дитячого читання в спеціалізованій школі І-ІІІ ступенів №5 пройшов під лозунгом «Книга – ключ до знань». До участі в заходах Тижня були задіяні учні 1-8 класів.

Так, для учнів 5-6 класів була проведена інтелектуальна гра «Книжковий бастіон». Метою заходу було популяризувати читання; збагатити знання учнів; формувати потребу в книзі та роботі з нею; пропагувати книгу як джерело знань в інформаційному просторі; прищеплювати учням кращі моральні якості.

Команди учнів 5 та 6 - А класів повинні були долати укріплення бастіону, швидко справляючись із завданнями з різних галузей знань: математики, біології, української мови. Завдання були складені в ігровій формі так, що учні одночасно мали можливість пригадати відомі художні твори, позмагатись в знаннях українського фольклору, у римуванні та складанні віршів та ін. Команда – переможець, яка набрала більшу кількість балів, була нагороджена «золотим ключем» - символом знань.

Учні 3-х класів здійснили подорож в чарівний та неповторний світ казок О.С. Пушкіна. Епіграфом бібліотечного заходу стали слова відомого російського поета В. Жуковського: «Что за прелесть эти сказки!». Урок – подорож збагатив третьокласників знаннями про життя та творчість геніального російського поета, активізував творчі здібності учнів, пробудив інтерес до казкової спадщини Пушкіна, сприяв вихованню моральних якостей читачів. Цікаві форми роботи, мультимедійні технології створили атмосферу справжнього літературного свята.

В приміщенні бібліотеки школи діяла виставка – огляд «Книга – міст до знань», учнями 2-8 класів в класних кімнатах були створені Книжкові колажі на тему: «Улюблені книги мого класу».

Протягом Тижня дитячого читання для учнів 1-8 класів були відкриті двері Книжкової лікарні, де кожний, хто шанує книгу, як джерело знань, мав можливість відремонтувати пошкоджені художні книги, підручники, надати допомогу бібліотеці.

/Files/images/bbloteka/IMG_1121.jpg/Files/images/bbloteka/IMG_1111.jpg/Files/images/bbloteka/IMG_1125.jpg/Files/images/bbloteka/IMG_1126.jpg/Files/images/bbloteka/IMG_1203.jpg/Files/images/bbloteka/IMG_1429.jpg

Тиждень дитячої книги

Атмосфера святковості та творчості панувала в спеціалізованій школі №5 протягом всього Тижня, присвяченому Дню дитячої книги. Всі заходи, які проводилися бібліотекою в рамках Тижня, були підпорядковані головній меті: популяризувати роль книги як першоджерела знань, довести переваги друкованих видань над електронними, стверджувати значення книги в житті дітей; розширювати їх світогляд; прищеплювати естетичні смаки засобами художнього слова та іншими видами мистецтва; розвивати сценічні здібності школярів; пробуджувати в юних читачів бажання читати, виховувати загальнолюдські моральні цінності.

Підготовка до Тижня дитячої книги розпочалася завчасно. 1-8 класам були розіслані завдання з вимогами, порадами та терміном виконання.

Ланка початкових та середніх класів ніби об’єдналась в єдину творчу лабораторію. В підготовці до презентації проектних досліджень серед учнів початкових класів були створені творчі групи. діти читали твори великого казкаря, готували костюми, створювали своїми руками чарівні речі до прочитаних казок, малювали малюнки. В їхніх очах сяяли вогники допитливості та зацікавленості. Презентація проектної діяльності учнів 3-4 класів була доповнена мандрівкою на батьківщину казкаря, підсумок заходу був закріплений цікавою мультимедійною вікториною «Казковий світ Г.Х. Андерсена». Команди змагалися на краще знання творів данського письменника.

Довелося наполегливо попрацювати і учням 7-8 класів. Гості та учасники літературного турне поглибили свої знання про історичний шлях розвитку дитячої книги на Україні, познайомилися з першими виданнями дитячої книги, прийшли до висновку, що поява дитячої книги – це великий крок на шляху до формування та виховання підростаючого покоління. Завітали на гостини до українських дитячих письменників – ювілярів ХХ-ХХІ століття. Розкрили для себе цікавий та неповторний світ їхньої творчості та збагнули її головну мету: залишити в дитячих серцях те гарне, про що вони пишуть.

Цікавою в ході літературного турне була для всіх присутніх подорож на батьківщину англійської дитячої літератури. Гіди по літературній Англії здійснили заочну мандрівку по Лондону та познайомили присутніх із відомими історичними місцями столиці Великобританії. Підібрана виставка творів відомих англійських письменників допомогла творчій групі учнів довести присутнім багатожанровість англійської дитячої літератури ХVІІ – ХХІ століття, її захоплюючу тематику. Таким чином подорож по літературній Англії допомогла учням 7-8 класів закріпити та поглибити свої знання по зарубіжній літературі.

Крім того, під час Тижня дитячої книги в бібліотеці школи діяла Книжкова виставка – персоналія «Найулюбленіший казкар дорослих і дітей» до 210 – річниці від Дня народження Г.Х.Андерсена, , оглядова виставка «Книга – міст у світ знань», працювала Книжкова лікарня, а присвячену Дню дитячої книги загальношкільну акцію «Макулатуринг» продовжено до кінця навчального року.

Завершився Тиждень дитячої книги загальношкільним театралізованим святом «Її Величність королева Книга запрошує на свій бал». В підготовці до свята активну участь взяли учні 3-4 класів та батьки. Глядачами дійства були учні 1-5 класів та їх батьки. Святкова вистава мала глибокий виховний вплив на глядачів, активізувала їх до творчої дії, пробуджувала бажання читати. Учасники заходу, учні 3-А, 3-Б, 4-А, 4-Б класів, продемонстрували свої чудові акторські здібності, творчу підготовку. На свято була запрошена телестудія «Сміла ТВ».

/Files/images/bbloteka/IMG_1331.jpg/Files/images/bbloteka/IMG_1340.jpg/Files/images/bbloteka/IMG_1368.jpg/Files/images/bbloteka/IMG_1428.jpg

РЕКЛАМНА ДІЯЛЬНІСТЬ БІБЛІОТЕКИ

• бібліотечні уроки
• виставки книг
• віртуальні виставки
• виставки творчих досягнень учнів школи
• он-лайн представництво на сайті школи

/Files/images/bbloteka/DSC06329.JPG/Files/images/bbloteka/DSC06335.JPG/Files/images/bbloteka/DSC06379.JPG/Files/images/bbloteka/DSC06383.JPG

План проведення тижня інформаційного суспільства
Дата проведенняНазва заходуКласВідповідальні за проведення заходу
12.05.2015Відкриття тижня інформаційного суспільства "Людина в інформаційному суспільстві"1-11Класні керівники
12.05.2015Конкурс творчих реклам "Безпека людини в інформаційному просторі" 5-11Класні керівники
12.05.2015 - 15.05.2015Конкурс на кращий дизайн шкільної газети5-11Завідувач шкільною бібліотекою, учнівське самоврядування
13.05.2015Моніторинг "ЗМІ, якими користуються учні школи"5-11Учнівське самоврядування
14.05.2015Конкурс "Безпечний Інтернет" (тренінг з представниками ПрАТ "Київстар")9-тіКласні керівники, завідувач шкільною бібліотекою
15.05.2015Круглий стіл "Роль ЗМІ у розвитку та формуванні особистості учня"Представники учнівського самоврядуванняЗавідувач шкільною бібліотекою, педагог-організатор


/Files/images/bbloteka/1417250522542_3.jpg/Files/images/bbloteka/IMG_1302.jpg/Files/images/bbloteka/IMG_1296.jpg

Кiлькiсть переглядiв: 931