Культурологічний дослідницький проект
«Сміла вишивана»

Опис проекту

У нашій чарівній і прекрасній, мелодійній і співучій Смілі живуть і творять неперевершені майстрині української вишивки. Спілка майстрів декоративно-прикладного мистецтва сформувалася у 1989 році, офіційно була зареєстрована у 2006 році. Її очолила директор Смілянського краєзнавчого музею Береза Галина Максимівна.

До складу Спілки входять 17 майстринь, чиї роботи постійно презентуються на міських, обласних та Всеукраїнських виставках, здобувають перемоги на різноманітних творчих конкурсах. Смілянських майстринь, які володіють умінням творити мистецькі шедеври за допомогою голки та нитки, об’єднала любов до вишивки та бажання зберегти і розвинути традиції декоративно-прикладного мистецтва Смілянщини.

Мета та завдання проекту:
• Познайомитися з діяльністю Смілянської спілки майстринь декоративно-прикладного мистецтва, дослідити особливості смілянської вишивки;
• Дослідити особливості творчості своїх бабусь і мам – вишивальниць.
• Створити комп’ютерні презентації, присвячені творчості вишивальниць.
• Презентувати творчість майстринь у своїй школі та інших навчальних закладах міста, перед смілянською громадою.
• Викликати інтерес молоді до творчості майстринь-вишивальниць. Сприяти збереженню традицій українського народу

Виконавці проекту: учні 8-А, 9-А, 10-А класів Смілянської спеціалізованої школи І-ІІІ ступенів №5

Координатори проекту: Хроменко І. А., заступник директора з навчально-виховної роботи, Безсмола З. П., учитель обслуговуючої праці, Денщиков Ю. В., учитель історії.

Партнер проекту: Смілянський краєзнавчий музей (директор Береза Г.М.)

Перший етап

Знайомство з діяльністю Смілянської спілки майстринь декоративно-прикладного мистецтва, з колекціями вишивок своїх бабусь та рідних, дослідження творчості вишивальниць.

Опис заходів для здійснення етапу.

Зустрічі з майстринями, відвідування виставок, краєзнавчого музею. Збір матеріалів (інтерв’ю, фото).
Термін реалізації: з 01.12.08 по 31.12.08

Очікуваний результат здійснення заходу.

Створення комп’ютерних презентацій.

Відповідальні за виконання заходу: група «дослідників» та «дизайнерів», Безсмола З. П., вчитель обслуговуючої праці, Денщиков Ю. В., учитель історії України

Другий етап – Пропагування та рекламування творчості смілянських майстринь-вишивальниць.

Опис заходів для здійснення етапу. Презентація творчості вишивальниць перед учнівською та батьківською аудиторією. Публікації матеріалів про Спілку майстринь-вишивальниць у місцевих та обласних ЗМІ.

Термін реалізації: з 01.01.09 по 15.02.09

Очікуваний результат здійснення заходу.

Викликати інтерес громади до творчості смілянських вишивальниць, повагу молоді до традицій українського народу, шанування творчої праці своїх рідних.
Відповідальні за виконання заходу: група «маркетологів», Хроменко І. А.

Вплив проекту на місцеву громаду.

Проект має виховувати любов та повагу смілян до рідного міста. Ми маємо пишатися тим, що живемо у чудовому місті, де свято бережуть народні традиції і звичаї, де живуть творчі прекрасні душею люди, закохані у свою справу. Нам потрібно берегти свою маленьку батьківщину, пишатися нею і робити все можливе для збереження її традицій і ремесел.

Можливості подальшого розвитку проекту.

Ми плануємо:
• провести глибокі дослідження особливостей смілянської вишивки. Результати досліджень будуть використані при написанні учнівських наукових робіт (секції «Мистецтвознавство» та «Краєзнавство» МАН);
• проведення шкільних мистецьких свят – презентацій творчості майстринь-вишивальниць;
• організацію гурткової роботи (опанування школярами техніки вишивання);
• активізувати волонтерську роботу: допомога в організації виставок, допомога літнім майстриням у господарстві тощо.

Узагальнення результатів проектної роботи. Кінцеві комп’ютерні продукти. Учасники проекту дослідили творчість вишивальниць Спілки майстрів декоративно-прикладного мистецтва м. Сміли, познайомилися з колекціями вишивок своїх бабусь, створили комп’ютерні презентації: «Сміла вишивана», «Чарівні вишивки Панченко…», «Вишивки моїх бабусь» (автор Далібожак Іван, учень 8-А класу), «Вишивки моєї бабусі» (автор Савченко Юлія, учениця 9-А класу)
Результати проекту були презентовані на тематичному засіданні літературно-мистецького клубу «Орфей» «А на тім рушничкові…»

Проект відзначений сертифікатом ІІ Всеукраїнського конкурсу благодійних проектів «ДОБРО ПОЧИНАЄТЬСЯ З ТЕБЕ», який проводить Міжнародний благодійний фонд «Україна 3000».

Кiлькiсть переглядiв: 301